zmiana hasła WP

Jak zmienić hasło użytkownika WordPress.

Resetowanie hasła w WordPressie może przydać się w najmniej spodziewanym momencie. Twój blog może paść ofiarą włamania, hasło zmieni się na skutek błędu, albo po prostu zapomnisz swoich danych logowania. Dzisiaj pokażę ci, jak w prosty sposób zmienić hasło użytkownika WordPress.

 

Użycie odzyskiwania hasła.

WordPress posiada wbudowany mechanizm odzyskiwania hasła i pierwszą rzeczą od której powinieneś zacząć jest użycie właśnie tej funkcji. Wystarczy przejść pod adres:

http://twojastrona.pl/wp-login.php?action=lostpassword

Następnie musisz wpisać nazwę użytkownika, lub adres email i po chwili na poczcie powinien znaleźć się odnośnik prowadzący do zresetowania hasła. Niestety odzyskiwanie hasła przez email nie zawsze działa tak jak byśmy chcieli – na przykład, kiedy poczta nie dochodzi do twojej skrzynki. Możesz użyć wtedy innych sposobów.

 

Zmiana hasła użytkownika przez FTP

Za pomocą klienta FTP (na przykład FileZilla) pobierz na dysk lokalny plik functions.php, a następnie otwórz go w edytorze. Na samym początku pliku, zaraz po <?php dodaj poniższa linijkę kodu:

wp_set_password( 'nowehaslo', 1 );

Oczywiście zastąp frazę nowehaslo swoim silnym hasłem.

Cyfra 1 to ID użytkownika w tabeli wp_users twojej bazy danych. Możesz sprawdzić w phpMyAdmin jaka cyfra odpowiada twojemu użytkownikowi. Następnie używając FTP załaduj wcześniej zapisany plik functions.php na serwer i odśwież swoja stronę. Od tego momentu możesz zalogować się używając nowego hasła. Pamiętaj, aby po sprawdzeniu działania hasła podmienić plik functions.php na serwerze na wersję przed edycją, bez dodatkowej linijki. W przeciwnym wypadku hasło będzie ustawiane na nowo przy każdym wejściu na stronę i nie będzie możliwości jego zmiany w ustawieniach użytkownika w Kokpicie.

 

Zmiana hasła w phpMyAdmin

Jeśli masz dostęp do phpMyAdmin, możesz zmienić swoje hasło użytkownika w poniższy sposób.
Zaloguj się do phpMyAdmin i wybierz bazę danych do której przypisany jest WordPress. Jeśli nie wiesz, którą bazę wybrać, to jej nazwę znajdziesz w pliku wp-config.php w linijce:

 

define( 'DB_NAME', 'nazwabazy' );

 

Następnie wybierz tabelę wp_users i znajdź na liście nazwę użytkownika, którego hasło chcesz zmienić.

hasło użytkownika WordPress

 

Kliknij przycisk Edytuj przy nazwie użytkownika.

edytuj wp_users

Następnie w kolumnie user_pass wybierz z listy rozwijalnej funkcję MD5 i uzupełnij pole Wartość nowym hasłem.

user pass wp_users

 

Wystarczy teraz, że potwierdzisz zmiany przyciskiem Wykonaj.

zmiana hasła WordPress

 

Zanim wylogujesz się z phpMyAdmin sprawdź na swojej stronie, czy nowe hasło użytkownika działa tak jak powinno.

Jak widzisz zmiana hasła w WordPressie nie jest wcale trudna. Daj znać w komentarzu, czy ci się udało!

 

darmowe-porady