zapłać tweetem

Zapłać tweetem – jak umieścić przycisk na stronie?

Kiedy na swojej stronie udostępniasz treści do pobrania przez użytkowników, możesz wprowadzić „opłaty” za pobranie w formie wpisu na Twitterze. Dzięki temu twoi czytelnicy mogą pobrać twój poradnik albo rozdział książki, fani zespołu rockowego najnowszy utwór, a przy okazji będą reklamować cię w serwisie społecznościowym. Oczywiście, jeśli wyrażą zgodę. Taką opcję umożliwia wtyczka „Zapłać tweetem” (Pay With a Tweet).

Pay with a tweet daje nam dwie opcje wstawienia tego typu zapłaty. Pierwsza to po prostu link, a druga to obrazek. W moim poradniku opiszę drugi przypadek. Dodanie linka jest analogiczne.

Zanim przejdziemy do instalacji, przygotuj sobie dwie potrzebne rzeczy:

  • Konto na Twitterze z uzupełnionym numerem telefonu,
  • Grafikę swojego przycisku.

Zaloguj się na swoje konto Twittera i przejdź na stronę https://apps.twitter.com

twitter app

 

Kliknij przycisk Create New App….

 

api twitter

 

…i uzupełnij wymagane pola swoimi danymi. Oba linki muszą być poprzedzone przez http://, inaczej otrzymamy komunikat błędu. Na dole strony zgódź się na warunki użytkowania i utwórz aplikację przyciskiem Create your Twitter application. Po przejściu do kolejnej strony upewnij się, że w zakładce permissions jest zaznaczona opcja  Read and Write. W zakładce Keys and access Tokens powinieneś zobaczyć swoje klucze API…

klucze api twitter

…które będą nam potrzebne za chwilę.

Teraz pobierz wtyczkę i przenieś jej pliki do odpowiedniego katalogu przez FTP, albo zainstaluj ją z Kokpitu (Wtyczki -> dodaj nową ). Oczywiście przyda się, jeśli ją włączysz. W ustawieniach wtyczki dodaj utworzone wcześniej klucze Twittera, publiczny, oraz prywatny i potwierdź zapisując zmiany.

Kolejnym krokiem będzie dodanie pliku(1,2), który będzie dostępny do pobrania…

 

pay with tweet

 

… i dodanie przycisku(3,4).

 

przycisk twitter

 

Uzupełnij nazwę przycisku oraz tekst (5), jaki będzie się wyświetlał po udostępnieniu na Twitterze. Załaduj też przygotowany wcześniej obrazek (6) twojego przycisku i naciśnij duży niebieski prostokąt (7) na potwierdzenie.

 

pay with tweet button

 

W zakładce Manage your buttons znajdziesz shortcode swojego przycisku „zapłać tweetem”. Będzie wyglądać mniej więcej tak [pwt id=’1′]. 

Teraz wystarczy, że skopiujesz ten kod razem z nawiasem do swojego postu, lub w inne miejsce na stronie. Nic prostszego!

 

Jeśli podobał ci się ten wpis i nie chcesz pominąć kolejnych, zapisz się do newslettera!