wordpress 4.7 przegląd nowości

wordpress 4.7 przegląd nowości

Co nowego w WordPress 4.7? Przegląd nowości.

Z pewnością ucieszy Was fakt, że już za chwilę doczekamy się kolejnego wydania WordPressa. Sprawdziłem jakie nowości czekają na nas tym razem.

 

Co nowego w WordPress 4.7?

 

Nowy motyw „Twenty Seventeen”.

twenty seventeen motyw wordpress
Najnowszy motyw skierowany jest przede wszystkim do użytkowników biznesowych i w mniejszym stopniu nadaje się do typowego bloga. Oferuje dwie standardowe opcje kolorystyczne: ciemny i jasny oraz dodatkowo możliwość ustawienia w prosty sposób własnej kolorystyki.
Motyw na starcie jest wypełniony przykładową treścią, co z pewnością ułatwi zorientowanie się w jego funkcjach. Dodatkowym atutem ma być możliwość ustawienia pliku wideo w nagłówku strony w formacie mp4.
W Customizerze widoczne będą ikony symbolizujące linki do edytowalnych elementów na stronie. Ma to ułatwić konfigurację motywu.

twenty seventeen funkcje motywu

 

Nowe wydanie WordPressa pozwala na edycję i podgląd zmian CSS w Customizerze. Kolejną funkcją ma być możliwość zmiany języka panelu administracyjnego dla każdego użytkownika osobno. Każda osoba będzie mogła ustawić indywidualnie język Kokpitu w Ustawieniach Profilu. Do tej pory język w Kokpicie był narzucany przez administratora strony.
Użytkownicy, którzy do tej pory chronili swoje posty z użyciem hasła otrzymają możliwość użycia hasła składającego się z dwustu pięćdziesięciu pięciu znaków, zamiast dwudziestu jak do tej pory. To dobra wiadomość dla zwolenników bezpieczeństwa.

WordPress z numerem 4.7 ulepszył zarządzanie plikami PDF w bibliotece mediów. Dla tego typu plików będzie generowana miniaturka przedstawiająca pierwszą stronę dokumentu, dzięki której łatwo znajdziemy odpowiedni plik.
Po wstawieniu załącznika w formie PDF do wpisu, będzie on również widoczny w formie takiej miniatury. Do tej pory czytelnicy widzieli jedynie ikonę PDF.

wordpress 4.7 PDF

 

Niewielkie zmiany dotknęły także edytor wpisów. Przyciski justowania tekstu i podkreślenia zostały usunięte. Powodem usunięcia podkreślenia mają być częste pomyłki użytkowników mylących podkreślenie tekstu z tworzeniem linków.
W ramach rekompensaty, po najechaniu na przycisk, wyświetli się odpowiadający mu skrót klawiszowy. Koniec z szukaniem spisu skrótów klawiszowych!

Oczywiście na tym nie kończy się lista nowości. Wiele zmian znajdziecie jak zwykle „pod maską”, a dla dociekliwych pełna lista zmian dostępna jest tutaj.