wordpress billie 4.3

WordPress 4.3 Billie – co nowego?

Wczoraj społeczności WordPressa zostało przedstawione kolejne wydanie z numerem 4.3.  Tym razem programiści postanowili uhonorować jazzową wokalistkę Billie Holiday i nadali najnowszemu wydaniu nazwę „Billie”. Co nowego przygotowali dla nas twórcy?

Pierwszą dużą zmianą jest dodanie możliwości edycji menu z poziomu Customizera.  Do tej pory było to możliwe tylko w przypadki widżetów.  Teraz będziesz mógł zmieniać swoje menu metodą przeciągnij i upuść.

 

cuztomizer menu

 

Kolejna zauważalna zmiana to dodane skróty formatowania w edytorze.  Do tej pory, jeśli chciałeś dodać pochylony tekst, cytat, listę lub nagłówek, musiałeś wybrać odpowiednia opcję za pomocą myszki. Było to dość uciążliwe, zwłaszcza, kiedy pracowałeś w trybie bezrozproszeniowym.  Obecnie wystarczy, że wpiszesz odpowiedni skrót (na przykład ## dla nagłówka) i tekst sformatuje się automatycznie. Jeśli nie podoba ci się ta funkcja, sprawdź jak wyłączyć skróty formatowania.

 

 

Jeśli czekałeś na możliwość ustawienia ikony strony (wyświetla się w zakładce przeglądarki i jako miniatura na urządzeniach mobilnych) bezpośrednio w WordPressie, to mam dla ciebie dobrą wiadomość. Do tej pory trzeba było robić to ręcznie, lub używać odpowiednich wtyczek. Od wydania 4.3 będzie to prostsze. Dodatkowo, przy zmianie motywu, ikona strony pozostanie bez zmian!

 

ikona strony wordpress

 

Nowa wersja wprowadza także poprawę bezpieczeństwa. Przy zmianie hasła WordPress nie będzie wysyłał go na twój adres mailowy, ale otrzymasz link do resetu hasła. Nowi użytkownicy dostaną standardowo lepsze, bezpieczne hasła.

Od tej pory nowe strony w WordPressie będą się aktywować z wyłączonymi komentarzami. Szereg zmian w najnowszym wydaniu dotyczy tego, co siedzi pod maską. Jeśli jesteś bardzo ciekawy, możesz zapoznać się ze zmianami na stronie wydawców https://wordpress.org/news/

Zdjęcia – wordpress.org