woocommerce

Sklep WooCommerce w 3 prostych krokach

 

Rozwój biznesu w sieci bardzo często opiera się na prowadzeniu sklepu internetowego. Jeśli szukasz darmowego, a jednocześnie sprawdzonego rozwiązania, to świetnym wyborem będzie sklep oparty na wtyczce WooCommerce dostępnej dla WordPressa. Twórcy tej wtyczki chwalą się, że ich rozwiązanie stosuje 28% sklepów internetowych, to prawie jedna trzecia! To narzędzie umożliwia sprzedaż praktycznie wszystkiego, o czym mógłbyś pomyśleć – zarówno rzeczy fizycznych, jak i wirtualnych, na przykład usług, czy plików do pobrania. Sama instalacja sklepu jest dziecinnie prosta i za chwilę się o tym przekonasz.

 

Wybierz odpowiedni motyw

 

Zanim zajmiesz się instalacją sklepu, wybierz dla niego odpowiedni motyw. Wygląd jest przecież bardzo istotny, bo Twoi przyszli klienci nie zrobią zakupów w sklepie, który nie wzbudza zaufania profesjonalnym wyglądem. Na początek świetnym wyborem będzie motyw Storefront, który zalecają ludzie od WooCommerce. Ich rekomendacja daje gwarancję, że motyw będzie działał poprawnie w parze ze sklepem. Jeśli jednak jego wygląd Ci nie odpowiada, możesz przebierać wśród dziesiątek darmowych motywów dostępnych w publicznym katalogu WordPressa.

 

motywy woocommerce

 

Instalacja WooCommerce

 

Na tym etapie powinieneś już mieć zainstalowanego WordPressa na swoim serwerze, lub hostingu. Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, możesz sprawdzić jak zainstalować WordPress w jednym z moich wpisów.

Teraz wystarczy, że przejdziesz do swojego Kokpitu i w sekcji Wtyczki (dodaj nową) wyszukasz frazę woocommerce (1). Następnie kliknij przycisk instaluj (2), a po chwili aktywuj wtyczkę.

 

woocommerce

 

 

Jak tylko aktywacja wtyczki się zakończy, zostaniesz poproszony o uzupełnienie kilku danych w celu poprawnego skonfigurowania sklepu. Jest to ważny krok, dlatego zalecam, żeby go nie pomijać. W momencie, kiedy dojdziesz do końca formularza, Twój sklep będzie gotowy.

 

konfiguracja woocommerce

 

 

Wtyczki Woocommerce

 

Twój sklep już w standardzie posiada większość potrzebnych funkcji. Jeśli jednak chciałbyś rozszerzyć funkcjonalność, możesz zrobić to instalując dodatkowe moduły zarówno płatne, jak i darmowe. Z pewnością przydadzą Ci się te, które obsługują internetowe płatności, na przykład Przelewy24 czy Dotpay.

 

To wszystko. Wystarczy teraz, żebyś uzupełnił swoje produkty. Szykuj się na tabuny klientów, powodzenia!

 

 

 

Zdjęcie © buynothingnew.org/2017/06/sole-treadmill-reviews.html