woocommerce

Sklep WooCommerce w 3 prostych krokach

 

Rozwój biznesu w sieci bardzo często opiera się na prowadzeniu sklepu internetowego. Jeśli szukasz darmowego, a jednocześnie sprawdzonego rozwiązania, to świetnym wyborem będzie sklep oparty na wtyczce WooCommerce dostępnej dla WordPressa. Twórcy tej wtyczki chwalą się, że ich rozwiązanie stosuje 28% sklepów internetowych, to prawie jedna trzecia! To narzędzie umożliwia sprzedaż praktycznie wszystkiego, o czym mógłbyś pomyśleć – zarówno rzeczy fizycznych, jak i wirtualnych, na przykład usług, czy plików do pobrania. Sama instalacja sklepu jest dziecinnie prosta i za chwilę się o tym przekonasz.

 

Wybierz odpowiedni motyw

 

Zanim zajmiesz się instalacją sklepu, wybierz dla niego odpowiedni motyw. Wygląd jest przecież bardzo istotny, bo Twoi przyszli klienci nie zrobią zakupów w sklepie, który nie wzbudza zaufania profesjonalnym wyglądem. Na początek świetnym wyborem będzie motyw Storefront, który zalecają ludzie od WooCommerce. Ich rekomendacja daje gwarancję, że motyw będzie działał poprawnie w parze ze sklepem. Jeśli jednak jego wygląd Ci nie odpowiada, możesz przebierać wśród dziesiątek darmowych motywów dostępnych w publicznym katalogu WordPressa.

 

motywy woocommerce

 

Instalacja WooCommerce

 

Na tym etapie powinieneś już mieć zainstalowanego WordPressa na swoim serwerze, lub hostingu. Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, możesz sprawdzić jak zainstalować WordPress w jednym z moich wpisów.

Teraz wystarczy, że przejdziesz do swojego Kokpitu i w sekcji Wtyczki (dodaj nową) wyszukasz frazę woocommerce (1). Następnie kliknij przycisk instaluj (2), a po chwili aktywuj wtyczkę.

 

woocommerce

 

 

Jak tylko aktywacja wtyczki się zakończy, zostaniesz poproszony o uzupełnienie kilku danych w celu poprawnego skonfigurowania sklepu. Jest to ważny krok, dlatego zalecam, żeby go nie pomijać. W momencie, kiedy dojdziesz do końca formularza, Twój sklep będzie gotowy.

 

konfiguracja woocommerce

 

 

Wtyczki Woocommerce

 

Twój sklep już w standardzie posiada większość potrzebnych funkcji. Jeśli jednak chciałbyś rozszerzyć funkcjonalność, możesz zrobić to instalując dodatkowe moduły zarówno płatne, jak i darmowe. Z pewnością przydadzą Ci się te, które obsługują internetowe płatności, na przykład Przelewy24 czy Dotpay.

 

To wszystko. Wystarczy teraz, żebyś uzupełnił swoje produkty. Szykuj się na tabuny klientów, powodzenia!

 

 

 

Oceń ten post

Zdjęcie © buynothingnew.org/2017/06/sole-treadmill-reviews.html