wtyczki wordpress

wtyczki wordpress

Najlepsze 10 wtyczek WordPress

Możliwość rozbudowy WordPressa o wtyczki jest jedną z jego największych zalet. Oficjalne repozytorium oferuje ich ponad pięćdziesiąt tysięcy i trudno wybrać najlepsze, dlatego wybrałem dziesięć tych, których instalację powinieneś rozważyć.

 

Najlepsze wtyczki WordPress

 

Sucuri

najlepsze wtyczki wordpress - sucuri

Sucuri to darmowa wtyczka działająca jak rozbudowany antywirus dla WordPressa. Pozwala sprawdzić pliki na serwerze pod kątem obecności wirusów, wzmacnia bezpieczeństwo, monitoruje i powiadamia o ewentualnych zagrożeniach. W przypadku, gdy w plikach Twojej strony zostanie umieszczony złośliwy kod, wtyczka postara się go wykryć i zaproponuje adekwatne do zagrożenia rozwiązanie.
Część funkcji Sucuri jest dostępna tylko w wersji premium, ale nawet te, które są oferowane bez opłat sprawiły, że jest to jedna z najczęściej polecanych wtyczek dla WordPressa.

 

Yoast SEO

najlepsze wtyczki wordpress - yoast seo

Yoast SEO pomoże Ci wspiąć się wyżej w wynikach wyszukiwarek takich jak Google, czy Baidu. Robi to na tylko skutecznie, że jest numerem 1 w świecie wtyczek SEO (search engine optimization) dla WordPressa. Wtyczka częściowo działa automatycznie dostrajając stronę do wymagań stawianych przez wyszukiwarki, ale udziela również podpowiedzi administratorom, oraz autorom tekstów, którzy przez to mogą skupić się na pracy, a nie szukaniu najlepszych rozwiązań. Yoast podpowie Ci na przykład ile słów kluczowych najlepiej użyć i gdzie je umieścić.

W3 Total Cache

najlepsze wtyczki wordpress - w3 total cache

W3 Total Cache sprawi, że Twoja strona będzie wczytywać się z szybkością błyskawicy. No, może trochę wolniej, ale wciąż szybciej niż bez W3TC! Jak to możliwe? Normalnie, kiedy wchodzisz na stronę, serwer przetwarza pliki php, a następnie wynik w postaci kodu html przesyła do Twojego komputera i przeglądarki. W3TC przechowa pliki html i następnym razem serwer będzie mógł przesłać je do Ciebie bez straty czasu na ich generowanie. To w dużym uproszczeniu. Nie jest jednak ważne jak to działa, ważne, że działa bardzo dobrze. Ta wtyczka oferuje jeszcze kilka rozwiązań wpływających na szybkość ładowania strony, między innymi możliwość konfiguracji CDN. O W3TC wspominałem już przy okazji wpisu o przyspieszeniu strony.

Jetpack

najlepsze wtyczki wordpress - jetpack

Jetpack to szwajcarski scyzoryk wśród wtyczek WordPressa. Ta wtyczka pomoże Ci zadbać o bezpieczeństwo strony, wspomaga marketing, oferuje statystyki i może wpływać na szybkość działania bloga i jego wygląd.

 

Akismet

najlepsze wtyczki wordpress - akismet

Wtyczka Akismet automatycznie sprawdza wszystkie komentarze i filtruje te, które wyglądają na spam. Koniecznie powinieneś ją zainstalować, jeśli nie lubisz niechcianych komentarzy. Do poprawnego działania wtyczki będziesz potrzebować klucza API. Jak go uzyskać sprawdzisz w tym wpisie o walce ze spamem.

Smush

najlepsze wtyczki wordpress - smush

Smush optymalizuje, kompresuje i przez to zwiększa szybkość ładowania obrazów na stronie. Cała operacja odbywa się automatycznie w momencie, kiedy wysyłasz obrazy do biblioteki mediów WordPressa. Darmowa wersja działa tylko dla obrazów JPEG, jeśli chcesz używać formatu PNG, możesz dopłacić do wersji PRO.

Wordfence

najlepsze wtyczki wordpress - wordfence

Druga w tym zestawieniu wtyczka posiadająca funkcję zapory sieciowej to Wordfence. Jest to bardzo popularny skaner bezpieczeństwa, który sprawdzi Twoje pliki, a także zablokuje podejrzane próby logowania. Wordfence sprawdzi pliki bazowe WordPressa, oraz wtyczek i motywów porównując je z wersją oryginalną i w razie potrzeby naprawi szkody wyrządzone przez osoby niepowołane.

Mailchimp

najlepsze wtyczki wordpress - mailchimp

Mailchimp jest narzędziem wspomagającym budowanie listy subskrybentów i rozsyłanie maili.  Umożliwia tworzenie formularzy i tworzenie kampanii z mailami, które otrzymają Twoi klienci. Wtyczka jest darmowa jeśli masz mniej niż 2 tysiące subskrybentów.

Contact Form 7

najlepsze wtyczki wordpress - contact form 7

Contact Form 7 to jedna z wielu wtyczek do tworzenia formularzy kontaktowych. To, co ją wyróżnia, to elastyczność i prostota. Posiada wsparcie dla CAPTCHA, oraz filtrowania Akismeta.

WooCommerce

najlepsze wtyczki wordpress - woocommerce

Jedno z najczęściej wybieranych rozwiązań eCommerce, czyli WooCommerce pozwoli Ci sprzedać wszystko o czym tylko pomyślisz. Prosta instalacja, która sprawia, że po 15 minutach masz gotowy sklep, oraz możliwość rozbudowy o praktycznie wszystkie popularne rozwiązania takie jak płatności online, czy fakturowanie sprawiły, że ta wtyczka bije rekordy popularności. Jeśli myślisz o założeniu sklepu online, sprawdź jak za jej pomocą zrobisz to w kilku prostych krokach.