Motywy startowe Wordpressa

Najlepsze motywy startowe dla WordPressa – przegląd.

Gotowe motywy startowe Wordpressa to doskonała baza dla twojego przyszłego motywu. Pamiętasz jak pisałem o tworzeniu motywów potomnych? Wiesz już zatem jak je utworzyć, ale każdy taki motyw musi mieć swojego rodzica w postaci motywu nadrzędnego. Mógłbyś wybrać w tym celu jakikolwiek motyw, ale często będzie tak, że nie znajdziesz takiego, który będzie miał już wszystkie funkcje, których potrzebujesz. Poza tym, większość motywów nie jest pisana z myślą o ich przeróbce. Nie mają jasnych komentarzy w kodzie, nie są stale rozwijane i zdarza się, że autorzy je po prostu porzucają. Ja proponuję ci wybór jednego motywu startowego, od którego będziesz zaczynał swoją pracę. Po jakimś czasie będziesz go znał od podszewki i wprowadzanie kolejnych zmian w motywie potomnym będzie dużo łatwiejsze i szybsze. Mógłbyś napisać sobie taki motyw, ale po co, skoro masz ich mnóstwo do wyboru? Ja przedstawiam sześć (moim zdaniem) najlepszych z nich, a wybór należy do ciebie. Wszystkie są darmowe.

 

Motywy startowe.

 

html5-blank

Html5 Blank to jeden z najbardziej popularnych motywów bazowych używanych przez ludzi WordPressa. Stworzony w taki sposób, żeby maksymalnie ułatwić dodawanie własnych funkcji, oczywiście zgodnie z najnowszymi standardami. Duża grupa użytkowników gwarantuje dobre wsparcie. Polecam dla bardziej zaawansowanych deweloperów.

 

Sprig

Sprig  to w skrócie Twig i WordPress. To gwarantuje, że spędzisz na kodowaniu znacznie mniej czasu, ale pod warunkiem, że nie będziesz dopiero się uczył Twiga. W zestawie dostajesz Gulp, Bower, Bootstrap i Foundation. Jeśli nie chcesz jeszcze wybiegać poza podstawowe PHP, HTML i CSS, to nie polecam tego motywu.

 

FoundationPressFoundationpress to kolejny motyw oparty na frameworku, tym razem na Foundation 5.  Zwiera pliki SASS, dzięki czemu twoje życie stanie się proste, a ty będziesz mógł spędzać więcej czasu w swojej luksusowej willi na Bali. Sam framework jest bardzo zaawansowany i umożliwi stworzenie responsywnych motywów dla twoich klientów. Jak piszą sami autorzy, Fundationpress to tylko punkt startowy, a nie finalny produkt, więc jeśli szukasz gotowca, nie powinieneś go wybierać.

 

Bones

Bones to przeciwieństwo powyższego motywu. Twórcy postarali się, żeby był jak najlżejszy i pozbawiony zbędnych funkcji. Bones to nie framework. W pakiecie dostaniesz dobrze opisany przykład własnych typów postów, na bazie którego możesz tworzyć własne, oraz możliwość dostosowania panelu administracyjnego. Szybkość kodowania zwiększy się dzięki SASS. Oczywiście motyw zapewnia wsparcie dla urządzeń mobilnych i responsywność.

 

Sage starter

Sage to kolejny motyw ze wsparciem SASS i gulp. Dzięki temu praca staje się prostsza, a ty masz możliwość automatycznego sprawdzania błędów JavaScript, optymalizacji obrazów i wiele innych funkcji.

 

underscores

Underscores zamyka dzisiejsze zestawienie, ale nie dlatego, że jest najgorszy. To mój ulubiony motyw startowy i strona porady.wordpressa.pl bazuje właśnie na nim. Przekonał mnie ogromną ilością świetnych komentarzy w kodzie, dzięki którym będziesz wiedział dokładnie co tam robi konkretny fragment i jak go używać. Powstał dzięki ludziom z Automattic, a ta marka gwarantuje dobry produkt. W pakiecie dostaniesz dwa style CSS, z panelem bocznym po prawej i lewej stronie, przydatną stronę błędu 404 i wiele innych funkcji. Wszystko zgodne z HTML5.

 

Napisz w komentarzu jakiego ty używasz motywu startowego, a jeśli właśnie go tu znalazłeś, to daj znać jaki to wybór.