Internal Server Error

Jak naprawić Internal Server Error

Z wewnętrznym błędem serwera (500) możemy spotkać się w każdej chwili, dlatego warto wiedzieć, jak sobie z tym problemem poradzić. Przede wszystkim nie powinieneś panikować. W większości przypadków w WordPress, Internal Server Error daje się stosunkowo łatwo naprawić. Wystarczy trochę cierpliwości.

Zacznij od upewnienia się, że wina nie leży po stronie twojego dostawcy hostingu. Następnie sprawdzimy wtyczki i motywy. Ten błąd często jest spowodowany ich funkcjami. Jeśli problem wystąpił po instalacji lub aktualizacji wtyczki albo motywu, sprawdź, czy jego odinstalowanie przez FTP spowoduje zlikwidowanie błędu. Jeśli problem wciąż występuje, możesz wypróbować poniższych rozwiązań.

 

Uszkodzony plik .htaccess

Uszkodzony, lub zawierający błąd plik .htaccess to jedna z najczęstszych przyczyn wyświetlenia komunikatu Internal Server Error. Zaloguj się na serwer przez swojego klienta FTP i zmień nazwę pliku .htaccess na .htaccess_stary. Plik powinien znajdować się w głównym katalogu WordPressa. Następnie spróbuj przeładować stronę i sprawdź, czy działa. Jeśli tak, zaloguj się do Kokpitu i w zakładce Ustawienia -> Bezpośrednie odnośniki kliknij Zapisz zmiany. To spowoduje wygenerowanie nowego pliku .htaccess.

 

Zwiększenie limitu pamięci PHP

Jeśli nowy plik .htaccess nie rozwiązał twojego problemu, możesz spróbować kolejnego rozwiązania. Zdarza się, że wewnętrzny błąd serwera jest spowodowany zbyt małą ilością pamięci dostępnej dla PHP. Spróbujmy zatem zwiększyć jej ilość. Aby to zrobić w swoim pliku wp-config.php dodaj poniższą linijkę kodu

define('WP_MEMORY_LIMIT', '64M');

Taki zapis spowoduje zwiększenie limitu pamięci do 64MB. Pamiętaj jednak, że zwiększenie ilości pamięci może być rozwiązaniem tymczasowym, a problem pojawi się znowu, jeśli winna jest na przykład wtyczka z błędem, która zużywa zbyt wiele zasobów. Dobrze, jeśli sprawdzisz logi w poszukiwaniu źródła błędu, lub zlecisz to swojemu administratorowi.

Jeśli spróbowałeś powyższych rozwiązań, a problem dalej występuje, możesz jeszcze załadować przez FTP „świeże” pliki do folderów wp-admin i wp-includes. 

Mam nadzieję, że udało ci się uporać z błędem. Podzielisz się komentarzach swoimi spostrzeżeniami?