Warning: Cannot modify header information – headers already sent by

Warning: Cannot modify header information – headers already sent by

Jak naprawić błąd – Cannot modify header information – headers already sent by…

Ostrzeżenie „Warning: Cannot modify header information” to jeden z najczęściej występujących błędów w przypadku początkujących programistów i administratorów stron WordPress. Wystąpienie takiego ostrzeżenia jest nie tylko irytujące, ale też powoduje wyświetlenie ścieżek do ważnych plików na serwerze, co może mieć wpływ na bezpieczeństwo strony. Nie musisz się jednak martwić, bo zazwyczaj naprawa tego błędu jest stosunkowo prosta i możesz wykonać ją samemu.

Przyczyny wystąpienia błędu „Cannot modify header information”

Żeby zrozumieć przyczyny wystąpienia błędu, w pierwszej kolejności powinniśmy przyjrzeć się komunikatowi, jaki został wyświetlony na stronie. Przyjmuje on poniższą formę:

Warning: Cannot modify header information – headers already sent by (output started at /sciezka/do/pliku/plik1.php:2) in /sciezka/do/pliku/plik2.php on line 12

Co nam to mówi? Pierwsza ścieżka wskazuje nam plik, który potrzebuje naprawy. W tym przypadku jest to plik1.php. Natomiast cyfra występująca po nazwie pliku, to numer linijki (2), gdzie przypuszczalnie znajdziemy nasz błąd. W przypadku WordPressa najczęściej zdarza się, że uszkodzeniu ulega plik wp-config.php. Bywa, że podczas edycji pliku wstawimy spację lub enter w niedozwolonym miejscu, na przykład przed tagiem <?php albo zrobi to nasz edytor tekstu. Pamiętaj, żeby podczas edycji plików WordPressa zawsze korzystać z profesjonalnego edytora tekstu, a nie notatnika Windowsa. W tym celu możesz skorzystać z jednego z tych, które wymieniam we wpisie o edycji plików.

Cannot Modify Header

Jak naprawić błąd?

Wiemy już, jaka jest przyczyna wystąpienia ostrzeżenia, więc możemy zająć się naprawą. Otwórz plik zawierający błąd na swoim komputerze i dokładnie mu się przyjrzyj. Na początku i końcu pliku, czyli przed pierwszym i za ostatnim znakiem w pliku nie mogą znajdować się żadne spacje i entery. Upewnij się, że formatowanie w edytorze jest ustawione na UTF-8 bez BOM. Po wszystkim zapisz plik i wyślij go na serwer korzystając z klienta FTP.

Jeśli mimo wszystko nie udało Ci się naprawić błędu, najlepiej wgraj jego świeżą kopię, oczywiście uprzednio wykonując kopię zapasową.